Uğur Böceğim Anaokulu - Biz Kimiz ?

 Uğur Böceğim Anaokulu  - Şİfa Mahallesi/Tuzla

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan İfa Uğurböceğim Motessöri Anaokului hayat boyu eğitim ilkesiyle 2018 Yılında kurulmuştur. Tuzlada 180 m2 kullanım alanı ve 120 m2 bahçesi ile kurumumuzda konusunda uzman eğitmenlerle çocuğunuzu geleceğe hazırlıyoruz. Kadromuzla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Misyonumuz: Atatürk ilkeleri ışığında, çağdaş, doğa ve insan sevgisine sahip, toplumumuzu daha ileriye taşıyacak, iyi yürekli ve başarılı çocuklar yetiştirmektir f

Vizyonumuz: Her şehirde şubeleri bulunan ulusal ve uluslararası düzeyde bilinen ve tercih edilen bir kurum olmaktır.

Uğurböceğim  Anaokulu

Çocukların yetişkinlikte nasıl bir birey olacağı büyük ölçüde yaşamlarının ilk yıllarında belirlenir. Okul öncesi eğitim de tam bu dönemde yapılmaktadır. Onun için kaliteli bir okul öncesi eğitimin önce okul hayatına sonra bütün bir hayata etkileri önemlidir. Çocuk genetik donanımı ile birlikte dünyaya gelir.

Bu duruma çok fazla müdahale etmek mümkün değildir. Ancak çevre şartları ve eğitim olanakları ile doğuştan gelen özelliklerin geliştirilmesi veya eğitimsiz kalırsa köreltilmesi mümkündür. Biz UĞURBÖCEĞİM  MONTESSÖRİ  Anaokulu olarak çocuğunuzun özelliklerini belirleyerek başta okul hayatına sonra bütün hayatına temel olacak bu değerli eğitimi vermeye talibiz. En değerli varlığımız çocuklarımıza kaliteli Anaokulu hizmeti vermek için varız.


 

NEDEN UĞURBÖCEĞİĞM ANAOKULU

Çünkü; Uğurböceğim  Anaokulumuzda:            

1)-Çocukların gelişim durumları uluslararası gelişim testleri ile kontrol edilir. Aile her türlü gelişim durumuhakkında bilgilendirilir. Ailenin yıl içindeki beklentileri öğrenilerek her çocuğa uygun bireyselleştirilmiş bir plan hazırlanır. Böylece okul öncesi kurumun en önemli görevi olan çocuğunuzun gelişiminin
bilimsel takibi yapılmaktadır.

2)-Sadece gelişim durumunun tespit ve takip edilmesi yetmez. Gelişim durumu ve ailenin beklentilerine göre hazırlanan bireyselleştirilmiş planın uygulanması için ortalama 14 öğrencilik azaltılmış sınıflarda bir asil bir yardımcı öğretmen ile daha yoğun ve bireyselleştirilmiş bir eğitim sunmak gerekir. UĞURBÖCEĞİM  Anaokulunda bu kaliteli eğitimi çocuklarınıza sunmaktayız.

3)-Bu bilimsel testlerin yapılması, bireyselleştirilmiş planların hazırlanması, bilgilendirme her türlü takip için her zaman ulaşılabilir Psikolojik Danışman Tuzla Anaokulumuzda bulunmaktadır. Yıl içinde yaptığı seminer, bireysel görüşmeler ve testler ile ailenin işbirliği en üst noktaya çıkarılmaktadır. Her öğrencinin ve velisinin gerekli donanımı alması amaçlanmaktadır. 

4)- Milli Eğitim Bakanlığının  programına ilaveten çocuğun gelişimi ve ailenin beklentisine uygun zengin bir program uygulanmaktadır.

5)-Bu çalışmalar tecrübeli , üniversite mezunu uzman kadro ile yoğun zümre çalışmaları ve tam bir işbirliği içerisinde yürütülmektedir. 

6)- Eğitimin verildiği ortam çok önemlidir.  Uğurböceğim Anaokulu 2018 faaliyete geçmiş müstakil, bahçeli, kameralı modern binasında kaliteli eğitim hizmetlerini sunmaktadır.

7)- Güvenlik çok önemlidir. AsAnaokulu yangına depreme ve ev kazalarına karşı güvenli binasında kaliteli eğitim hizmetlerini sunmaktadır.

8)- Kaynağı belli kaliteli gıdalar ile diyetisyen kontrolünde sağlıklı beslenme bizi tercih sebeplerinden biri olacaktır. Tüm şarküteri ürünlerimiz İTİNA firması tarafından denetlenen firmaların ürünleridir. Bu gıdaların her türlü denetimi ve kaynak sorgulaması yapılabilmektedir.

9)- Sağlığa zarar vermeyen boya kitap ve kaliteli materyaller Asrın Anaokulunu tercih etme sebeplerinizden olacaktır. 

10)- Yabancı dil eğitiminin temelleri bu yaşlarda atılmaktadır. Zengin kitap ve materyaller ile çocukların yaşına uygun kaliteli İngilizce eğitimi vermekteyiz.

11)- Geleceğimiz en değerli varlığımız çocuklarımıza başta Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istenen evrensel insani değerler (Güven , Çalışkanlık, Yardımseverlik vb.) kazandırılmakta, ailelerin talebi ve istekleri konusunda bu çalışmalar çeşitlendirilmektedir. (Kültürel ve manevi değerler vb.)  Normal bir Anaokulunun sunduğu hizmetlere ilaveten farklı ve üstün özelliklerimizle eğitimi bir aşk kabul eden yönetim ve kadromuzla çocuklarınızı ve sizleri kaliteli okul öncesi eğitimi için Uğurböceğim  Anaokuluna bekliyoruz.

Şu Güzel İki Dörtlük  Okul için ne güzel söylenmiş..

DÜNYANIN EN ZENGİN AKLI

Dünyanın en zengîn aklını gördüm
Sermayesîn sordum dedî kî okul
însanlara hîzmet yaptığın yardım
Merhametîm duygum dedî kî okul

Sudan ateş yapan ne güzel sanat
Dünyayı ışığa kaplarsın kat kat
Fîkrîle mî ettîn bunları îcat
Rehîberîm oldu dedî kî okul

     Aşık veysel Şatıroğlu