Fiziki ve Sosyal İmkanlar

SERVİS

 

Özel  UĞURBÖCEĞİM Anaokulu’nda öğrenci ulaşımı için okul servisi hizmeti sağlanmaktadır. Servis aracımız çocuklarımızın güvenle seyahat edebileceği standartlardadır. Öğrencilerimiz, ders öncesi servisimiz tarafından evinin önünden alınıp ders çıkışı yine evine teslim edilmektedir. Servis esnasında yardımcı öğretmen refakat etmektedir.

GÜVENLİK

Özel UĞURBÖCEĞİM Anaokulu  çocuklarımızı korumak için yangına, doğal afetlere karşı gerekli donanıma sahiptir. binamızda en üst düzey deprem tedbirleri alınmıştır. Yüksek olmayan binamızda az sayıda öğrencimiz güven içindedir. Yangın konusunda koruyucu, önleyici ve müdahele açısından tedbirler alınmıştır. Sınıflardan acil durumlarda tahliye için yüksek standartlı panik kapıları çocukların kullanımına göre yapılmıştır. Sahanlıklı ve geniş olarak yapılmış yangın merdiveni acil durumlarda çocukların kullanabileceği özelliklere sahiptir.

 Anaokulumuzda sivri köşeleri bulunmayan masa ve sandalyeler tercih edilmiştir. Topraklanmış, kaçak akımlara karşı korunmuş elektrik donanımı.Binamızda merkezi alarm sistemi bulunmaktadır. Riskli bölgelerde doğalgaz ve duman  dedektörü bulunmaktadır. Mutfakta dogalgaz ve yangın alarm sistemi. Tüm katlarda yangın kaçış merdiveni ve acil çıkış yönlendirme levhaları. Çocuklara göre ayarlanmış korkulukları olan kat merdivenleri.

CCTV kamera sistemi (7 / 24). Binamızın dış mekanları sürekli kameralarla gözetlenip kaydedilmektedir. Mahkeme kararı dolayısıyla eğitim anındaki görüntülerin yayınlanması yasaklanmış olup bu yöndeki taleplere velilerimizin okulumuza bizzat gelerek derslere refakat etmesi seçeneğini sunmaktayız.

BESLENME

Özel Uğurböceğim  Anaokulu, öğrencilerine sağlıklı besinler sunma ve dengeli menüler oluşturmanın ötesinde, onlarda sağlıklı beslenme bilincini oluşturacak şekilde bir beslenme programı uygulamaktadır. Yemek menüleri, en taze ve doğal ürünlerle aşçımız tarafından hijyenik mutfakta pişirilmektedir. Tüm gıda malzemeleri kaliteli ürünlerden seçilmektedir. 

SAĞLIK HİZMETLERİ

M.E.B Özel Uğurböceğim  Anaokulu, kurum kimliğini gözettiği gibi; gerek eğitimci kadrosunu gerekse öğrencilerini bir aile sıcaklığında kucaklamaktadır. Bir aile, nasıl ki bireylerin sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamını sürdürmesini düşünürse, okulumuzda aynı şekilde öğretmenlerin ve öğrencilerin sağlığını düşünmektedir. Anlaşmalı Özel Sağlık Poliklinik programlı ve düzenli bir şekilde okulumuzla iletişim içindedir.

Ölçme Değerlendirme Süreçlerimiz

Sonuç değil süreç odaklı, çocuğun yaşantısındaki her türlü verinin onu anlamak ve tanımak için kullanıldığı ve yalnızca Uğurböceğim Anaokulu’na özgü bir sistemdir. Ölçme - değerlendirme sürecinde kullandığımız araçlar şunlardır:

 

Gelişim - Öğrenme Dosyaları: 1. ve 2. dönem sonlarında her çocuk için grup öğretmeni tarafından doldurulan dosyalardır. Özgün eğitim programımızla paralellik taşıyan gelişim- öğrenme standartlarımıza göre hazırlanmış olup, yalnızca Uğurböceğim Anaokulu'na özgüdür.
 

Portfolyo: Çocukların anne- babalarına kendi gelişim ve öğrenme süreçleri ile ilgili sunumlar yaptıkları toplantılardır.
 

Küçük Şeyler Biyografisi: Çocuğun okula başladığı günden 2. Dönem sonuna kadar geçirdiği süreci sistematik ve somut ürünler yoluyla anlatan sunumlardır.
 

Andaç: Diğer çocukların gözünden sizin çocuğunuzun anlatıldığı çalışmadır.
 

Serbest Zaman Gözlem Çizelgeleri: Her ay Akademi tarafından hazırlanıp gönderilen, grup öğretmenlerinin uyguladıkları, çocukların serbest zamanda detaylı şekilde gözlemleri yapılarak, oyun, oyuncak, materyal ve arkadaş seçimlerine daha yakından ve objektif bir gözle bakıldığı çizelgelerdir.
 

Sıklık Çizelgeleri: Çocuğun belli tutum ve davranışlarının ihtiyaç duyulduğunda daha yakından ve sistematik şekilde gözlenmesine yardımcı olan çizelgelerdir.
 

Program Değerlendirme Sistemi: Eğitim programı çerçevesinde yaş gruplarına göre belirlenmiş kazanım ve standartların detaylı şekilde değerlendirildiği ve bireyselleştirilmiş program geliştirme süreçleri için kullanılan bir sistemdir.

                UĞURBÖCEĞİM ANAOKULU